Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalça Protezi

Kalça Protezi 

Vücutta kalça bölgesi kadınların göğüsten sonra dişiliklerinin belli olabilmesi için dışarıdan nasıl göründüğüne en çok önem verdiği ve dikkat ettiği bölgelerden bir tanesidir. Göğüslerin duruşu suni olarak çeşitli sutyenlerle istenilen şekilde ayarlanabilmektedir ancak kalça için bu tarz portatif bir gereç bulunmamaktadır. Bu nedenle kalçası doğmasal olarak kalçaları basık olanlar, çeşitli kazalar sonucu kalça yapısı bozulmuş olanlar kalça estetiği operasyonlarına başvurabiliyor. Bu operasyonlarla da kalça protezi uygulamaları ile bölgede varsa bozukluk düzeltiliyor ya da istenilen güzel görünüm elde ediliyor. En çok tercih edilen kalça operasyonlarının da Brezilya Kalçası denilen genellikle siyahî insanlara özgü olan kalça tipi geliyor.

Kalça Protezi Tedavisi

Kalça bölgesinde istenilen görüntüyü elde etmek için girişilen düzeltmelerde farklı yöntemler kullanılabiliyor. Bunların başında aşırı yağlanma problemleri olanlar için ‘’ Liposuction ‘’ operasyonları gelmektedir. Ayrıca ‘’ Liposhaping ‘’ yine yağların fazla olan bölümlerden alınıp eksik olan bölümlere eklenmesi ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Genellikle kalçanın alt bölümlerinden alınan yağların üst bölümlerine eklenmesi ile gerçekleştirilen bu uygulama ortalama bir saat sürmektedir. Bu sayede bel çukuru artar ve basenler azalır. Güzel ve düzgün kalça görünümü elde edilmiş olur. Ayrıca bu şekilde yağlanma görülmeyen insanlarda kalça protezlerine de sıklıkla başvurulur. Meme protezleri ile oldukça benzerlik gösteren kalça protezleri daha sert ve dik durmaları ile ayrılabilirler. Bu operasyonlardan sonra ameliyat izi kalmayacaktır çünkü operasyon için açılan yer kalçanın iç kısmı olarak dikkat çekmektedir.

Kalça Protezi Süreci

Bu işlemler sonrasında ameliyat geçiren herkesin uyması gereken bir takım kuralar bulunmaktadır. Örneğin yağ aldırma ve kalça protezi uygulamaları bir süre ağrı hissi yaratabilir. Ayrıca birkaç gün ya da hafta boyunca protez kullanmak zorunda kalınabilir. Deri altı dikişleri tercih edildiği için genellikle dikiş aldırma gerekmez. Yaklaşık 3 hafta sonra kalça protezi olanlar normal hayata eski haliyle dönüş yapabilirler.