Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

El ve El Bileği Estetik Tedavisi

 Ellerimiz hayat boyu en çok kullandığımız uzuvlarımızın başında gelmektedir. En çok kullanılan uzuv olduğundan yıpranma payı ve yaşlanma belirtilerini en yüksek şekilde gösteren organlarımızdan bir tanesidir. Hal böyle olunca uzun yıllar sonra elimizde hava koşullarına, çeşitli kimyasallara, fiziksel etki ve sarsıntılara bağlı olarak yanma, doku kaybı, çillenme ve iyileşmeye bağlı görüntü bozuklukları gibi durumlar oluşması muhtemeldir. Böyle durumlara ve yaşlılığın getirdiği yıpranmalara karşı el ve el bileğimizi estetik operasyonlarla eski haline getirmek mümkündür. Vücut güzelliği genel olarak bütün şekilde algılanır ve elleriniz de bu bütünün önemli bir parçasıdır onların da bakımlı ve güzel görünmesi yıpranmalara ve diğer etkilere karşı oldukça zor olmaktadır.

El ve el bileği estetik operasyonları iki farkı şekilde yapılabilmektedir. Bunlar, Cihantimur Yağ Transferi ve dolgu uygulamasıdır. Bu iki farklı tekniğin kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.  Yağ transferinin avantajları yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde yapılabilmesi, lokal anestezi altında yapılması, kalıcı bir uygulama olması, acı hissettirmemesi, 1 gün içinde hayat akışına dönülebilmesi ve iyileştirici ve hücre yenileyici etkisinin bulunmasıdır. Bütün bu avantajlar yağ uygulamasının sıkça tercih edilmesini ve alınan güzel sonuçlarla beraber bu uygulamanın ününün artmasına neden olmaktadır.

El ve el bileği estetik operasyonlarından dolgu uygulamasının avantajlarından bahsetmek gerekirse de ellerinde aşırı yağlanma olmamak şartı ile çok büyük oranda olumlu sonuç alınabilmesi, oldukça kısa süren bir işlem olması, operasyon sonrası ellerin hemen kullanılabilmesidir. Bunlara ek olarak acısız olması, normal hayat akışına dönüşün oldukça kısa sürede sağlanabilmesi ve elin bulundurması gereken nemi sağlaması olarak sıralanabilir. Bu avantajlar düşünüldüğünde dolgu uygulaması el bileği estetiğinde tercih edilebilir uygulamalardandır.