Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ayak ve Ayak Bileği Estetiği

Ayak ve ayak bileği estetik operasyonları, hayat boyu en çok ihtiyacımız olan ve en çok kullandığımız organların başında gelen ayaklarımızda oluşan çeşitli problemlerin giderilmesi ve de, varsa herhangi bir estetik bozukluğun düzeltilmesi amacıyla başvurulan uygulamalardandır. Ayaklarda en çok karşılaşılan ve hastaların hayat kalitesini derinden etkileyen bozuklukların başında, ağrı, nasır, şişlik ve travmaya dayalı yaralar bulunmaktadır. Vücudumuzun bütün yükünü taşıyan ayaklarımıza aşırı gerekli olmadıkça müdahale etmekten kaçınmalıyız çünkü elde edeceğimiz en ufak bir başarısızlık hayatımıza oldukça şiddetli olumsuz etkiler bırakabilir. Genel olarak büyük bir sorun yoksa eğer her türlü ayak operasyonundan kaçınılmaya çalışılır.

Ayak estetiği operasyonundan önce ayak ve bacak yapısı incelenmeye tabi tutulur. Ayak bileğinin inceltilmesini gerektirecek özel bir durum var mı kontrol edilir. Sonraki aşama işlem yapılacak bölgenin durumuna göre yapılacak çizimler olabilir. Operasyon genelde lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık bir saat sürebilmektedir. Ayrıca operasyondan hemen sonra hastalar normal hayatlarına ve günlük işlerine dönebilirler bu avantajı ile de ayak ve ayak bileği estetik operasyonları tercih edilebilen operasyonların arasında en baş sıralarda gelmektedir. Özellikle Aşil Tendonu ile ilgili şikâyetler son zamanlarda artış göstermiştir ve bu konuya dair yapılabilecek estetik uygulamalar oldukça gelişmiş ve sıkça tercih edilen ayak operasyonları arasına ismini yazdırmayı başarmıştır.

Ayak ve ayak bileği estetik operasyonları lokal anestezi ile yapılamaktadır ancak yine de her operasyon gibi bu da belirli riskler taşımaktadır. Estetik amaçlı düşünen insanlara verebileceğimiz yegâne tavsiye bıçak altına yatmak için gerekli şartların sonuna kadar zorlanması olacaktır. Yani sadece estetik görünümün düzeltilmesi için operasyon riskleri alınabilir mi sorusunu kendimize sormalı ve kararımızı aceleye getirmemekte fayda görüyoruz.